Infinity ELearning

Kurumsal Blog

E-Öğrenmede Etkili Sonuçlar İçin 15 Mikro Öğrenme Tekniği

Bugün hepimizin dikkat süresi oldukça azalmışken kurumlar olarak çalışanlarımızın verimli eğitim süreçlerinden yararlanmaları da oldukça zorlaştı. Hepimiz odaklanma sorunu yaşamadan bilginin özüne en hızlı şekilde ulaşmak istiyoruz. Son dönemde “sindirimi kolay”, kısa ve hedefe odaklı mikro öğrenme işte bu yüzden ön plana çıktı. İsminden de kolayca anlaşıldığı gibi mikro öğrenme; 7 dakikayı geçmeyen kısa ve odaklı içeriklerinden oluşur. Çoklu cihaz desteği, zengin medya içeriği ve eylem odağı mikro öğrenmenin başlıca özelliklerindendir.

Aşağıda, kolayca kullanabileceğiniz farklı mikro öğrenme tekniklerini yine bir mikro öğrenme formatı olan “Infografik” ile hazırladık.

mikro ogrenme1 665x1024 1
mikro ogrenme3 667x1024 1
mikro ogrenme2 666x1024 1
mikro ogrenme4 875x1024 1

Umarız hazırladığımız “sindirimi kolay” infografik size mikro öğrenme formatları ile ilgili bir fikir vermiştir. Buradaki stratejileri kurumsal eğitimlerinizde kullanmaya başladığınızda çalışanlarınızın öğrenme süreçlerinde olumlu değişimler gözlemleyebileceksiniz. 

Mikro öğrenme; yani “Parçalara ayrılmış bilgiler” ve “Hap şeklinde” sunulan içeriklerle çok daha etkili deneyimler yaşamanız ve yaşatmanız dileğiyle. 

Sevgi ve saygılarımızla.